Vestavěné skříně domov a bydlení

Vestavěné skříně domov a bydlení

1. 3. 2012, 13:12

Ve starší panelákové zástavbě prvních sídlišť mnoha českých měst konce padesátých a první poloviny šedesátých let minulého století, byly úložné prostory vestavěné skříně samozřejmou součástí vstupní předsíně

Vestavěné skříně domov a bydlení v panelácích

Už tak úzký prostor, do kterého se navíc otevírají troje dveře, dovoluje však vestavěnou skříň o hloubce pouhých třiceti centimetrů. Přestože mají takové vestavěné skříně své opodstatnění i po šesti desetiletích, jejich životnost pochopitelně není neomezená. Mnozí majitelé takových bytů proto často volí možnost demontáže stávající vestavěné skříně a následnou montáž vestavěné skříně nové

Na rozdíl od původního využití těchto panelákových vestavěných skříní, jako botníků, šatníků a úložných prostor na všemožné nepotřebné a sezónní věci, si při výběru nové vestavěné skříně mohou majitelé bytu vybrat i jiné užití vestavěné skříně.

Botník a předsíňová stěna i ve vestavěné skříni

Nová vestavěná skříň samozřejmě nemusí zabírat stejný prostor, jako vestavěná skříň původní, což samozřejmě dává možnost jejího jiného využití. Zejména v případech, kdy je v bytě instalována i další vestavěná skříň, se může původní předsíňová vestavěná skříň zcela změnit. Část vestavěné skříně může tvořit nízký botník v její spodní části, věšáková stěna se zrcadlem v části střední a úložný prostor ve vrchním díle vestavěné skříně.Mnozí majitelé a nájemníci si podobné úpravy vyráběli dlouhé roky především svépomocí, ale současná nabídka firem, zabývajících se výrobou a montáží vestavěných skříní na míru i jim nabízí široké možnosti realizace a podoby nového pohledu na jejich předsíňovou vestavěnou skříň.

Zrcadlové dveře vestavěných skříní

Do malého a tmavého prostředí, jakým jsou uvedené prostory předsíně starších panelákových bytů, je vhodný i pečlivý výběr dveří nové vestavěné skříně. Zrcadlové dveře dodají prostoru více světla a celý prostor i opticky zvětší. Ale možností je samozřejmě celá řada.

Zobrazení: 95259 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Vestavěné skříně na míru pro vás

  18. 3. 2013, 14:48 | Diskuze (0)

  Vestavěné skříně jsou jedním z nejžádanějších a nejoblíbenějších typů nábytku moderního a komfortního bydlení. Vestavěné skříně splňují veškeré požadavky na praktické a designové luxusní stylové bydlení.

 • Vestavěné skříně - Praha

  18. 3. 2013, 14:45 | Diskuze (0)

  Pokud chcete mít ve svém bytě, či domě dostatek úložného prostoru, stačí si pořídit vestavěné skříně, kromě toho má i spoustu dalších výhod.

 • Vestavěné skříně na míru šetří místo i čas

  18. 3. 2013, 14:41 | Diskuze (0)

  V každé domácnosti se postupně hromadí plno věcí, méně či více důležitých. Málokdo z nás se jich dokáže zbavit. Proto se vestavěné skříně na míru stávají důležitou součástí našeho domova k uložení těchto věcí.

 • Vestavěné skříně na míru v Praze

  18. 3. 2013, 14:37 | Diskuze (0)

  Vestavěné skříně se stávají běžnou součástí našich moderních domácností. Vestavěné skříně na míru se dají také velice vkusně začlenit do stávajících interiéru, kde se jen těžko najde volný prostor pro klasické skříně.

 • Pořádek doma zajistí vestavěné skříně

  18. 3. 2013, 14:26 | Diskuze (0)

  Samozřejmě každému z nás přibývá postupujícími lety plno věcí, kterých se nedokážeme zbavit. A začíná nás trápit otázka, kam s nimi. Díky vestavěným skříním máme možnost vše dobře uložit či uschovat.