Typy vestavěných skříní

Typy vestavěných skříní

6. 3. 2012, 11:00

Na první pohled se bude zdát nelogickým hledání odpovědi na otázku kolem typů jednotlivých vestavěných skříní na míru. Základní předností vestavěných skříní je totiž to, že jsou atypyckými a tedy vždy unikátními

Typy i u atypyckých vestavěných skříní existují

I přes zdánlivou nesmyslnost uvedeného tvrzení, se vás pokusíme přesvědčit o jeho pravdivosti. Potřebujeme si však vymezit společné jmenovatele, podle kterých bychom mohli hledat a především najít, jednotlivé typy vestavěných skříní. Jedním z těchto společných jmenovatelů by mohlo být funkční rozdělení vestavěných skříní nebo druh použitých materiálů

Společných jmenovatelů bychom však překvapivě mohli najít daleko více. Zkusme si tedy alespoň některé vybrané typy pojmenovat.

Levné vestavěné skříně

Těžko říci, jestli je právě tento společný jmenovatel tím pravým, podle kterého volit typ vestavěné skříně. Nízkou cenu totiž může ovlivnit celá řada aspektů. Počínaje cenou použitého materiálu, přes kvalitu kování až po neexistující montáž zahrnutou v celkové ceně.

Rustikální vestavěné skříně

Protipólem levných vestavěných skříní z nejlevnějších materiálů jsou takové vestavěné skříně, které jsou na první pohled výsledkem skutečně zakázkové rukodělné práce opravdových mistrů řemeslníků nejen z truhlářských dílen. Takové vestavěné skříně jsou samozřejmě výrazně odlišné i cenou.

Šatnové vestavěné skříně

V prostoru vymezeném oběma jmenovanými hraničními typy vestavěných skříní se pohybuje celá řada dalších typů skříní, určených pro odkládání nejrůznějších předmětů denní potřeby. Jedním z nejčastěji požadovaných typů je i tzv. skrytá šatna. Jedná se prakticky o celou vestavěnou místnost uprostřed jiné místnosti.

Vestavěné předsíňové stěny

Dalším, poměrně často žádaným typem vestavěných skříní, jsou staré dobré vestavěné předsíně, které asi všichni známe z běžných panelákových bytů. Lépe řečeno nové varianty na staré známé vestavěné předsíně.

No vida, ačkoli se to na začátku nezdálo pravděpodobné, našli jsme za krátkou chvíli poměrně dost typů vestavěných skříní, a přesto jsou všechny stále atypickými.

Vestavěné skříně reference

Pokud máte zkušenosti s výrobci vestavěných skříní, či sháníte reference, napište nám do diskuze pod článkem. Vaše otázka nezůstane bez odpovědi!

Zobrazení: 108359 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 4

Podobné články
  • Vestavěné skříně - typy

    13. 2. 2012, 12:25 | Diskuze (3)

    Vestavěné skříně jsou jednoznačně univerzálním typem nábytku. Vynikají širokou variabilitou. Vestavěné skříně nejsou pouhými klasickými šatními skříněmi. Jejich univerzálnost spočívá v širokém spektru praktického a účelného použití.