Typy vestavěných skříní

Typy vestavěných skříní

6. 3. 2012, 10:45

O nábytku toho bylo napsáno už dost a dost. Především z toho důvodu, že fenoménem poslední doby je nábytek na míru. Ten má spoustu výhod - tu největší nám napovídá už jeho název "na míru". Je totiž možné nechat si "ušít" kuchyňskou linku, postel, vestavěnou skříň skutečně našim představám na míru.

Výhody a úskalí typů vestavěných skříní

Nábytek "ušitý na míru" tedy umí splnit všechna naše přání. A to ať už se jeho vzhledu nebo vlastností praktičtějšího rázu týká. Můžeme nekonečně vybírat, plánovat, kombinovat. V podstatě existuje nekonečný počet typů vestavných skříní, protože každá z nich je neopakovatelným originálem. Možnost nekonečných kombinací má ale i svá úskalí. Ne každý z nás umí správně vybrat a nepohrdne pár radami.

Typy vestavěných skříní

Vestavěné skříně umožňují využít různé kouty a atypicky řešené prostory jako místa k uložení šatů, úklidových prostředků, potravin, hraček a podobně. A jsme u prvních otázek výběru. Kde naše vestavěná skříň bude umístěna? A co budeme umisťovat do jejích útrob? Podle tvaru prostoru, kam skříň vestavíme rozdělujeme klasické vestavěné skříně, šikmé podkrovní skříně a rohové vestavěné skříně. Poslední jmenované jsou většinou hlubší a proto je často nutné zvážit umístění umělého osvětlení do jejich vnitřku. Šikmé podkrovní vestavěné skříně zase vyžadují specifické vnitřní členění do polic a regálů, aby byl jejich úložný prostor využit co nejefektivněji.

Kde bude vestavěná skříň umístěna

Jak bylo zmíněno, skříň je možné vestavět v podstatě kamkoli. Tedy i do kterékoli místnosti v našem bytě nebo domě. I zde ale rozum do hrsti. Provoz v jednotlivých místnostech naší domácnosti je pro nábytek různě náročný. Zvažujme tedy především typy materiálů, ze kterých vestavěná skříň bude vyrobena. Například v koupelnách a kuchyních je obvykle často vlhko a větší výkyvy teplot. Proto je dobré volit typy vestavěných skříní z lamina, skla, popřípadě zrcadla. Do dětských pokojů pak volte umělé materiály nenáročné na údržbu, ložnice se naopak nebojte vyzdobit o něco dražším dřevem.

Co budeme umisťovat do útrob vestavěné skříně

Vnitřní rozčlenění skříně bude samozřejmě do velké míry určeno tím, co do ní budeme ukládat. Potraviny do polic, šaty na ramínka, úklidové prostředky do regálů. A další plusy - existují dokonce typy vestavěných skříní, do jejichž útrob lze umístit například sklápěcí postel nebo pracovnu.

Zobrazení: 97313 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Podobné články
  • Vestavěné skříně - typy

    13. 2. 2012, 12:25 | Diskuze (3)

    Vestavěné skříně jsou jednoznačně univerzálním typem nábytku. Vynikají širokou variabilitou. Vestavěné skříně nejsou pouhými klasickými šatními skříněmi. Jejich univerzálnost spočívá v širokém spektru praktického a účelného použití.